Akrylonitryl-butadien-styren (ABS) to termoplastyczny polimer o wysokiej odporności na uderzenia, stosunkowo sztywny i lekki. Ze względu na doskonały wygląd powierzchni i właściwości dekoracyjne. Ma doskonałe właściwości mechaniczne i może być stosowany do przedmiotów wymagających wytrzymałości i trwałości. Dzięki odporności termicznej do 85 °C, ABS może być stosowany w ciepłych środowiskach. ABS jest szeroko stosowany w takich aplikacjach jak sprzęt AGD, telefonia, sprzęt IT i zabawki.
Właściwości polimeru:
- Odporność na uderzenia
- Wyższa odporność termiczna niż PLA (około 85°C)
- Niewrażliwy na wilgoć
- ABS powoduje nieprzyjemny zapach podczas wytłaczania
- Ograniczona stabilność UV, jeśli nie zastosowano dodatkowych dodatków stabilizujących UV
- Właściwości mechaniczne można zwiększyć poprzez dodanie włókien szklanych, węglowych lub aramidowych
- Właściwości ognioodporne można zwiększyć poprzez dodanie dodatków
Parameters
| Kolor | Czarny |
|---|---|
| BambuLab AMS | Tak |
| Waga | 1000g |
| Szybkie drukowanie | Tak |
| Kraj pochodzenia | Unia Europejska |
| Średnica struny | 1,75mm |
| Temperatura dyszy °C | 235-260 |
| Temperatura złoża °C | 70-110 |
| Typ dyszy (zalecany) | Utwardzony |
| Komora zamknięta | Zaleca się |
| Tolerancja średnicy | ± 0,02 mm |
![Filament Roffelsen3D ABS Czarny [1,75mm, 1kg] :: Filamentia Filament Roffelsen3D ABS Czarny [1,75mm, 1kg] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/1/1/11d1c0966533c29a4487223d1e85e4c7-logo.png)
![Filament Roffelsen3D ABS Czarny [1,75mm, 1kg] :: Filamentia Filament Roffelsen3D ABS Czarny [1,75mm, 1kg] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/2/a/2aaa91f8957a56da09f5a5a53061db8a-logo.png)
![Filament Roffelsen3D ABS Czarny [1,75mm, 1kg] Filament Roffelsen3D ABS Czarny [1,75mm, 1kg]](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/d/2/d2ee2abee85320249bc0326744c561b4-screenshot-2025-04-05-at-22-41-33.png)

















![Filament Roffelsen3D ABS Biały [1,75mm, 1kg]](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/7/5/7596d82a5e94ff4bbd1e3a786d902f6b-screenshot-2025-04-05-at-22-41-50.png)