FILAMENT 3D PA + 15CF firmy Rosa3D łączy nylon z włóknami węglowymi, tworząc wyjątkowo wytrzymały materiał. Wydruki są odporne na temperaturę do 160°C, a ich trwałość została potwierdzona po malowaniu proszkowym i polimeryzacji w temperaturze 181°C przez 10 minut.
PA12+CF15 może zastąpić elementy stalowe, zmniejszając masę konstrukcji bez utraty wytrzymałości. Filament jest zalecany dla profesjonalistów. Do drukowania wymagane są dysze ze stali hartowanej (>0,4 mm), ponieważ dysze mosiężne i aluminiowe mogą ulegać zużyciu.
Parameters
| Kolor | Czarny |
|---|---|
| BambuLab AMS | Tak |
| Refill | Tak |
| Waga | 1000g |
| Szybkie drukowanie | Tak |
| Kraj pochodzenia | Unia Europejska |
| Średnica struny | 1,75mm |
| Temperatura dyszy °C | 195-225 |
| Temperatura złoża °C | 40 - 60 |
| Typ dyszy (zalecany) | Mosiądz |
| Komora zamknięta | Niewymagane |
| Tolerancja średnicy | ± 0,05 mm |
Download
filament_3d_pa12___15cf_1kg.pdf
(pdf, 851 kB)
Master_Spool_ROSA.STL
(stl, 8.2 MB)
![Filament ROSA3D PA + 15CF [1,75mm, 1kg] :: Filamentia Filament ROSA3D PA + 15CF [1,75mm, 1kg] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/1/1/11d1c0966533c29a4487223d1e85e4c7-logo.png)
![Filament ROSA3D PA + 15CF [1,75mm, 1kg] :: Filamentia Filament ROSA3D PA + 15CF [1,75mm, 1kg] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/2/a/2aaa91f8957a56da09f5a5a53061db8a-logo.png)
![Filament ROSA3D PA + 15CF [1,75mm, 1kg] Filament ROSA3D PA + 15CF [1,75mm, 1kg]](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/4/e/4e0ae33d7d4384d45318a80ae2e4b756-screenshot-2025-09-15-at-13-34-23.png)

















