Filament ROSA3D PC/PBT + 15CF Czarny [1,75mm, 1kg]
ROSA3D FILAMENT 3D PC/PBT + 15CF Black to filament techniczny przeznaczony do zastosowań przemysłowych, charakteryzujący się wysoką odpornością na uderzenia, odpornością na temperaturę (90-110°C) oraz odpornością na promieniowanie UV. Dodatek PBT do poliwęglanu zmniejsza odkształcenia w porównaniu z czystym PC, a włókno węglowe zapewnia matowe wykończenie i zwiększoną sztywność.
Materiał ten jest łatwiejszy do drukowania niż PC i PC/ABS, charakteryzuje się niską kurczliwością (do 1%) i dobrą przyczepnością do stołu roboczego. Łączy w sobie doskonałe właściwości mechaniczne z wyjątkową odpornością na warunki zewnętrzne, przewyższając PET-G i ABS zarówno pod względem odporności na uderzenia, jak i właściwości termicznych.
| Kolor | Czarny |
|---|---|
| BambuLab AMS | Tak |
| Waga | 1000g |
| Szybkie drukowanie | Tak |
| Kraj pochodzenia | Unia Europejska |
| Średnica struny | 1,75mm |
| Temperatura dyszy °C | 250-280 |
| Temperatura złoża °C | 90 - 110 |
| Typ dyszy (zalecany) | Utwardzony |
| Komora zamknięta | Zaleca się |
| Tolerancja średnicy | ± 0,05 mm |
![Filament ROSA3D PC/PBT + 15CF Czarny [1,75mm, 1kg] :: Filamentia Filament ROSA3D PC/PBT + 15CF Czarny [1,75mm, 1kg] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/1/1/11d1c0966533c29a4487223d1e85e4c7-logo.png)
![Filament ROSA3D PC/PBT + 15CF Czarny [1,75mm, 1kg] :: Filamentia Filament ROSA3D PC/PBT + 15CF Czarny [1,75mm, 1kg] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/2/a/2aaa91f8957a56da09f5a5a53061db8a-logo.png)
![Filament ROSA3D PC/PBT + 15CF Czarny [1,75mm, 1kg]](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/1/d/1dc413077f28f0f72178a8cd58e79619-screenshot-2025-09-18-at-16-15-24.png)
![Filament ROSA3D PC/PBT + 15CF Czarny [1,75mm, 1kg]](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/1/a/1a642a8e33412de9a8f94c1e514f0b24-screenshot-2025-09-18-at-16-15-35.png)
![Filament ROSA3D PC/PBT + 15CF Czarny [1,75mm, 1kg]](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/d/1/d146d23f0c5fc01854ce7af7702ec709-screenshot-2025-09-18-at-16-15-30.png)















