FILAMENT 3D PVA-2 (alkohol poliwinylowy) to termoplastyczny materiał rozpuszczalny w wodzie, idealny jako materiał podporowy do złożonych wydruków z wykorzystaniem PLA, PET-G, TPU lub PA. Ulepszona wersja PVA-2 charakteryzuje się wyższą odpornością na temperaturę i nadaje się do drukowania w komorach z aktywnym ogrzewaniem (do 70°C).
Stosowany w drukarkach z podwójną ekstruderem pozwala na tworzenie modeli, które w innym przypadku byłyby trudne lub niemożliwe do wykonania. Po wydrukowaniu podpory rozpuszczają się w ciepłej wodzie w ciągu kilku minut do kilku godzin. Filament należy przechowywać w szczelnym opakowaniu z pochłaniaczem wilgoci, w temperaturze 15-25°C, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
| BambuLab AMS | Tak |
|---|---|
| Waga | 1000g |
| Szybkie drukowanie | Tak |
| Kraj pochodzenia | Unia Europejska |
| Średnica struny | 1,75mm |
| Temperatura dyszy °C | 210-240 |
| Temperatura złoża °C | 50-70 |
| Typ dyszy (zalecany) | Utwardzony, Mosiądz |
| Komora zamknięta | Niewymagane |
| Tolerancja średnicy | ± 0,05 mm |
![Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] :: Filamentia Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/1/1/11d1c0966533c29a4487223d1e85e4c7-logo.png)
![Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] :: Filamentia Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] :: Filamentia](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/2/a/2aaa91f8957a56da09f5a5a53061db8a-logo.png)
![Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g] Filament ROSA3D PVA-2 [1,75mm, 500g]](https://filamentia.s22.cdn-upgates.com/_cache/6/c/6c95bf56bcc73998bbf49d93532620e7-screenshot-2025-09-08-at-16-04-53.png)
















